پاسخ موسوی به ادعای پمپئو درباره برجام

به گزارش اسپند دود کن، سخنگوی وزارت خارجه ایران در واکنش به ادعای پمپئو درباره خروج آمریکا از برجام گفت: فقط یک رژیم یاغی می تواند به زیرپا گذاشتن تعهدات بین المللی خود و نقض قوانین بین المللی افتخار کند.

پاسخ موسوی به ادعای پمپئو درباره برجام

به گزارش اسپند دود کن، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امشب (یکشنبه) در واکنش به توئیت مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا درباره دومین سالگرد خروج آمریکا از برجام در صفحه توئیترش نوشت: فقط یک رژیم یاغی و سرکش بدون حس مسئولیت پذیری اخلاقی می تواند به زیرپا گذاشتن تعهدات بین المللی خود و نقض قوانین بین المللی افتخار کند.

وی اضافه نمود: سخنان من را علامت گذاری کنید، هشتم می 2019 (زمان خروج آمریکا از برجام) فضاحت و رسوایی همیشگی برای حکومتداری آمریکا باقی خواهد ماند.

مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا بامداد یکشنبه با تکرار ادعاهای بی اساس علیه جمهوری اسلامی ایران، مدعی شد که بعد از خروج واشنگتن از توافق هسته ای، آمریکا امن تر شده است.

پمپئو در صفحه توئیتر خود، با اشاره به سالروز خروج آمریکا از برجام، نوشت: دو سال پیش، دونالد ترامپ (رئیس جمهور آمریکا) تصمیم جسورانه خروج از توافق [هسته ای] ایران را اعلام نمود تا دنیا را از خشونت ها و تهدیدات هسته ای ایران حفظ کند.

وی در ادامه ادعاهای خود و بر خلاف گفته تحلیلگران و نتایج نظرسنجی های مختلف در آمریکا، گفت: امروز، آمریکایی ها و خاورمیانه در مقایسه با زمانی که اگر ما در برجام می ماندیم، در صلح بیشتری هستند.

18 اردیبهشت ماه 1397 (هشتم می 2019) دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا که پیش از این چندین بار ضمن انتقاد از برجام از تصمیم خود برای خروج از این توافق خبر داده بود، این تصمیم را عملی و رسما خروج آمریکا از این توافق را اعلام و پس از آن در بازه های زمانی تحریم هایی را علیه ایران اعمال کرد.

310311

منبع: خبرآنلاین

به "پاسخ موسوی به ادعای پمپئو درباره برجام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاسخ موسوی به ادعای پمپئو درباره برجام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید