ماسک استفاده شده را سوراخ یا پاره کنید

به گزارش اسپند دود کن، خبرنگاران/البرز معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی گفت: استفاده از دستکش لازم نیست و کمکی هم به مقابله با کرونا نمی کند.

ماسک استفاده شده را سوراخ یا پاره کنید

کیومرث پوررستمی روز چهارشنبه یکم مرداد در جمع اسپند دود کن با بیان اینکه بر خلاف تصور عموم شدت ویروس کرونا کمتر نشده اظهار کرد: سرعت شیوع این ویروس از موج اول بیشتر است.

به گزارش اسپند دود کن، وی ادامه داد: این ویروس همه گروه های سنی را درگیر می نماید بنابراین همه به عنوان یک الزام اجتماعی مکلف به استفاده از ماسک هستند.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی البرز، با تاکید بر خانه ماندن مردم شرح داد: شهروندان صرفاً باید در صورت احتیاج از منزل خارج شوند.

وی ادامه داد: حضور در تجمعات اشتباه است و افراد تا حد امکان باید از این امر دوری نمایند.

پوررستمی با بیان اینکه افراد مبتلا باید خود را تا خاتمه علائم کرونا قرنطینه نمایند، اضافه نمود: این افراد مبتلا حق ورود به محل کار و اجتماع را ندارند و در صورت مشاهده تخلف نموده اند.

وی با بیان اینکه باید زدن ماسک به صورت جدی در دستورکار قرار بگیرد، اضافه نمود: توصیه می کنیم مردم ماسک ها را دفن و قبل از آن از حال اولیه خارج نمایند تا مورد استفاده افراد سودجو قرار نگیرد.

به گفته معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی استفاده از دستکش لازم نیست و کمکی هم به مقابله با کرونا نمی نماید.

پوررستمی در رابطه با کشف واکسن کرونا در کشورهای خارجی، اظهار کرد: مطالعه و آنالیز بر روی واکسن کرونا در کشور نیز در حال اجرا است و خوشبختانه تا کنون نتایج موفقی نیز به دست آمده است که امیدواریم هرچه سریعتر این تحقیقات به نتیجه برسد.

وی در خاتمه توضیح داد: دارو و اقلام پزشکی در حوزه مقابله با شیوع کرونا در استان البرز به اندازه کافی وجود دارد و در این زمینه تا به امروز به مسئله ای برنخورده ایم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "ماسک استفاده شده را سوراخ یا پاره کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماسک استفاده شده را سوراخ یا پاره کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید