بررسی ارسال هدیه روز معلم با استفاده از زیرساخت های پستی

به گزارش اسپند دود کن، خبرنگاران/فارس فرماندار شیراز خواستار بررسی ارسال هدیه روز معلم با استفاده از زیرساخت های پستی شد و گفت: با توجه به ارتباط تشکل های غیردولتی با فرمانداری، مطالعه و انجام این مهم از طریق سازمان های مردم نهاد دنبال با ارائه طرح از سوی آنها دنبال شود.

بررسی ارسال هدیه روز معلم با استفاده از زیرساخت های پستی

محمدرضا امیری در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان شیراز، ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن ماه مبارک رمضان و گرامیداشت هفته بزرگداشت مقام معلم، عنوان کرد: با توجه به شرایط خاص امسال، برنامه هایی برای هفته معلم باید تنظیم شود که با شرایط فعلی تناسب داشته باشد.

به گزارش اسپند دود کن به نقل از فرمانداری شیراز، امیری اضافه کرد: در این مدت، بدلیل شیوع ویروس کرونا، مناسبت ها نیز به شکل دیگری برگزار گشت و بجای حضور اجتماعات در فضای حقیقی، به صورت مجازی اجرا شده است، پس متناسب با این شرایط، برای هفته بزرگداشت مقام معلم نیز باید تدابیری اتخاذ و پیشنهادات مدیران، ارائه و بررسی شود.

فرماندار شهرستان شیراز خواستار اختصاص بیلبوردها و جایگاه هایی برای انجام تبلیغات با مضامینی درخصوص تجلیل از مقام معلم در شهر توسط شهرداری و سازمان فرهنگی شد و گفت: این سازمان بررسی امکان نورپردازی در سطح شهر را در دستور کار خود قرار دهد.

امیری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بحث تخصیص اعتبار براب مقابله با شیوع کرونا، گفت: باید مکاتبه ای از طریق دبیرخانه شورای آموزش و پرورش شهرستان انجام و مسائل و مسائل مطرح شود تا از طریق استاندار محترم و سازمان مدیریت پیگیری لازم در دستور کار قرار گیرد.

او ادامه داد: در دوران کرونا معلمان کار مضاعفی برای تهیه کلیپ ها و اختصاص زمان بیشتری برای جوابگوی به سئوالات دانش آموزان نسبت به حالت عادی برعهده دارند، به همین دلیل باید از تمام معلمان تجلیل انجام شود.

فرماندار شهرستان شیراز تاکید کرد: اطلاع رسانی درخصوص بیان جلوه های ایثار همچون انتشار کلیپ هایی در فضای مجازی و صدا و سیما از اقدامات ارزشمند خیرخواستاره ای که دوستان آموزش و پرورش در قامت یک خیر در حوزه کمک رسانی به سایر افراد فعالیت دارند، باید در اطلاع رسانی شود.کارکنان و موسس های مدارس غیر دولتی نیز مشمول تشویقات، اقدامات و اعتبارات شوند.

امیری همچنین خواستار نشست های مجازی بین مدیران در خصوص تجلیل از خدمات معلمین شد.

او اظهار کرد: دولت در حوزه کرونا و در بخش های مختلف اقدامات ارزشمندی انجام داده و انصافا تمام کارکنان دولت در بخش عمومی و خصوصی و همچنین گروه های مردمی، جلوه های کم نظیری از خود نشان دادند و در کشور شاهد چنین اتفاقات بی بدیلی بودیم که بتید قدر ملت و جامعه خود را بدانیم. در مقایسه با کشورهایی که مدعی توسعه یافتگی و تمدن هستند، چه در حوزه اقدامات مردمی و چه خدمات دولتی، بیماری کرونا در کشور ما به خوبی در حال مدیریت است.

فرماندار شیراز از تلاش شبانه روزی کادر درمان در این شهرستان قدردانی و اضافه کرد: دوستان عزیزی که در حوزه درمان در صف مقدم مبارزه با بیماری در حال تلاش هستند، دائم با این بیماری سر و کار دارند اما ایثارگرانه کار خود را ادامه دادند.

امیری گفت: اگرچه کرونا مسائل زیادی ایجاد کرد، بسکمک از ساختارها و نظام ها را به هم ریخت و در آینده نیز تبعاتی دارد اما از طرفی دیگر، فرصت های کم نظیری را همچون حرکت هایی که در آموزش و پرورش در زمینه آموزش های مجازی که موجب ارتقای سواد رسانه ای بخش هایی که بعضا با این فضا بیگانه بوده اند درحال انجام است را ایجاد کرد.

او گفت: در آموزش و پرورش در سال جهش تولید، این اقدام در راستای جهش تولید علم و دانش می تواند موثر باشد و این زمینه برای تولید علم و دانش ایجاد شده است. به جای اینکه دانش آموزان در کلاسی در فضای فیزیکی شرکت کنند امکاناتی فراهم شده و اغلب مردم آشنا شدند که این از دست آوردهای این حوزه محسوب می شود.

فرماندار شیراز همچنین خواستار تصمیم گیری در خصوص شهریه مدارس غیردولتی و نحوه برخورد با آن و سرویس مدارس در کارگروه ماده 18 شد و گفت: از آنجا که ممکن است تعدادی از دانش آموزان و والدین نتوانند از سامانه های مجازی استفاده کنند، لذا باید در کنار استفاده از پیام رسان ها و سایر امکانات موجود، تاکید در استفاده از تلویزیون و پوشش برنامه ها از این طریق دنبال شود.

امیری همچنین با اشاره به اینکه نباید تصور شود مدرسه دیگر تعطیل است و صرفا نظارت بر کلاس ها و پیگیری ها از طریق فضای مجازی کفایت می کند، گفت: باید تلاش شود در کنار این نظارت ها، حضور فیزیکی در مدرسه نیز انجام شود و مدرسه بطور کامل تعطیل نباشد.

فرماندار شیراز در خصوص بسته حمایتی آموزش و پرورش نیز گفت: اصل طرح بسیار خوب و ارزشمندی است و از آنجا که شکل قانونی پیدا نکرده و تا به امروز از طریق وزارتخانه مورد تایید و حمایت قرار نگرفته و تامین اعتبار در این خصوص انجام نشده، اما پیگیری در خصوص رفع مسائل عدم پرداخت ها باید انجام شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "بررسی ارسال هدیه روز معلم با استفاده از زیرساخت های پستی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بررسی ارسال هدیه روز معلم با استفاده از زیرساخت های پستی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید