مشارکت بنیاد مستضعفان در احداث بزرگترین خط لوله انتقال نفت خاورمیانه

به گزارش اسپند دود کن، مدیرعامل هلدینگ انرژی گستر سینا وابسته به بنیاد مستضعفان از مشارکت این بنیاد در احداث بزرگترین خط انتقال نفت خاورمیانه که قرار است روزانه یک میلیون بشکه نفت مناطق جنوبی کشور را به سواحل مکران منتقل کند اطلاع داد.

مشارکت بنیاد مستضعفان در احداث بزرگترین خط لوله انتقال نفت خاورمیانه

به گزارش گروه اجتماعی اسپند دود کن، به نقل از روابط عمومی بنیاد مستضعفان، اوجی با اعلام خبر مشارکت بنیاد مستضعفان در پروژه بزرگ و استراتژیک انتقال خط لوله نفت مناطق نفتی جنوب و جنوب غرب کشور به سواحل مکران اظهار کرد: در حال حاضر ایران تنها دارای یک ترمینال نفتی است که در منطقه خارک و در محدوده خلیج فارس قرار گرفته است؛ ولی با توجه به مصالح کشور و تصمیمات اتخاذ شده مبنی بر احداث یک ترمینال نفتی دیگر در سواحل مکران، پروژه خط لوله 42 اینچی گوره به جاسک به طول 1100 کیلومتر طراحی شد.

مدیرعامل هلدینگ انرژی گستر سینا وابسته به بنیاد مستضعفان با بیان اینکه این خط لوله، بزرگترین خط انتقال نفت در منطقه خاورمیانه است اضافه نمود: با بهره برداری از این خط لوله انتقال نفت، ایران صاحب دومین ترمینال نفتی می گردد که در منطقه ای خارج از خلیج فارس و در سواحل مکران قرار گرفته است و با توجه به شرایط موجود، از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردار است.

وی ادامه داد: این خط لوله 1100 کیلومتری شامل 5 تلمبه خانه در جهت گوره به جاسک است و روزانه قابلیت انتقال یک میلیون بشکه نفت از مناطق نفتی جنوب و جنوب غرب کشور به سواحل مکران را دارد.

اوجی با تاکید بر اینکه با بهره برداری از این خط انتقال نفت، نفت ایران می تواند با دور زدن تنگه هرمز از ترمینالی در سواحل مکران صادر گردد گفت: شرکت پایندان وابسته به بنیاد مستضعفان، در مهمترین گستره این پروژه ملی مشارکت دارد و عملیات اجرایی احداث خط لوله در منطقه 4-1 و تلمبه خانه شماره 5 این خط انتقال به این شرکت واگذار شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "مشارکت بنیاد مستضعفان در احداث بزرگترین خط لوله انتقال نفت خاورمیانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشارکت بنیاد مستضعفان در احداث بزرگترین خط لوله انتقال نفت خاورمیانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید