عقب نشینی کامل بخشی از نیروهای ائتلاف آمریکایی از یک پایگاه در غرب عراق

به گزارش اسپند دود کن، منابع امنیتی در عراق از خروج و عقب نشینی بخشی از نیروهای ائتلاف آمریکایی از پایگاهی در استان الانبار در غرب عراق خبر دادند.

عقب نشینی کامل بخشی از نیروهای ائتلاف آمریکایی از یک پایگاه در غرب عراق

به گزارش گروه بین الملل اسپند دود کن، یک منبع امنیتی در عراق به شبکه خبری السومریه گفت، یک نیروی ائتلاف بین المللی (ضد داعش به رهبری آمریکا) با همه تجهیزات و ادواتش از پایگاهی در جنوب القائم عقب نشینی کرد.

این منبع که هویتش فاش نشد گفت: نیرویی از ائتلاف بین الملی از پایگاهش در ایستگاه قطار الفوسفات در جنوب شهر القائم در 310 کیلومتری غرب رمادی (مرکز استان الانبار) در نزدیکی مرز عراق با سوریه خارج شد.

به گفته این منبع، این نیرو متشکل از نیروهای نروژی، دانمارکی و آمریکایی بود.

طبق این گزارش، تجهیزات و ادوات نظامی متعلق به این نیروها به پایگاه هوایی عین الاسد در ناحیه البغدادی منتقل شده است.

همزمان یک منبع مطلع امنیتی در استان الانبار عراق، امروز (دوشنبه - نهم مارس) اعلام نمود که پایگاه هوایی عین الاسد شاهد ورود هواپیماهای حامل سربازان و مستشاران نظامی آمریکایی بود.

پایگاه هوایی عین الاسد در منطقه البغدادی شاهد فرود هواپیماهای حامل افراد و تجهیزات نظامی بود و هنوز شمار دقیق افراد و میزان تجهیزات نظامی که از این طریق وارد عین الاسد شده اند، معین نیست اما پیش بینی می گردد که سربازان و مستشاران نظامی آمریکایی و تجهیزات جنگی جدید به این پایگاه منتقل شده باشد (جزئیات بیشتر).

ص

منبع: خبرگزاری فارس

به "عقب نشینی کامل بخشی از نیروهای ائتلاف آمریکایی از یک پایگاه در غرب عراق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عقب نشینی کامل بخشی از نیروهای ائتلاف آمریکایی از یک پایگاه در غرب عراق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید