زخمی شدن سه نفر از کارشناسان میراث فرهنگی بانه

به گزارش اسپند دود کن، خبرنگاران/کردستان در یک حمله مسلحانه حفاران و قاچاقچیان مواریث فرهنگی در شهرستان بانه سه نفر از جمله دو نفر از کارشناسان اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بانه و یک نفر از اعضای انجمن میراث فرهنگی این شهرستان به شدت زخمی شده و به بیمارستان منتقل شدند.

زخمی شدن سه نفر از کارشناسان میراث فرهنگی بانه

به گزارش اسپند دود کن، براساس وظایف سازمانی و سرکشی ها و بازدیدهای کارشناسان از آثار تاریخی سطح استان روز دوشنبه مورخ 13 دی ماه طی بازدید کارشناسان اداره میراث فرهنگی شهرستان بانه از محل حفاری غیر مجاز اجرا شده شده در آثار تاریخی مربوط به روستای شرگه از توابع این شهرستان، با آثار مربوط به جرم روبرو شده و برحسب وظیفه قانونی خود اقدام به ضبط آثار مربوط به حفاری غیر مجاز می نمایند.

پس از صورتجلسه کردن توضیح واقعه و ضبط ابزارآلات غارتگران آثار فرهنگی و تاریخی، در حین بازگشت با کمین غارتگران روبرو شده و پس از درگیری شدید مسلحانه دو نفر از کارشناسان اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری بانه و یک نفر از اعضای انجمن میراث فرهنگی در حین انجام ماموریت به شدت زخمی می شوند که حال دو تن از آنان به دلیل شدت جراحات وارده وخیم است.

غارتگران پس از زخمی کردن کارشناسان میراث فرهنگی اقدام به واژگونی خودرو آنان نموده که طی همین درگیری هم علاوه بر تخریب ماشین، متاسفانه دو انگشت دست عضو انجمن میراث فرهنگی بانه قطع می گردد.

براساس گزارش خندانی، مسئول اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بانه غارتگران مواریث فرهنگی و تاریخی شناسایی شده و اقدامات اولیه جهت دستگیری این افراد در حال اجرا است و همچنین کارشناسان آسیب دیده هم اکنون در بیمارستان صلاح الدین ایوبی این شهرستان بستری هستند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "زخمی شدن سه نفر از کارشناسان میراث فرهنگی بانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زخمی شدن سه نفر از کارشناسان میراث فرهنگی بانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید