خبرنگاران آبشار سمیرم بسته شد

به گزارش اسپند دود کن، سمیرم، اصفهان- خبرنگاران- منطقه نمونه گردشگری آبشار سمیرم در پی شیوع ویروس کرونا در استان اصفهان و دیگر مناطق کشور بسته شد.

خبرنگاران آبشار سمیرم بسته شد

شهردار سمیرم روز آدینه در گفت و گو با خبرنگار اسپند دود کن گفت: این تصمیم با هماهنگی ستاد مقابله با بحران کرونا در شهرستان و به منظور پیشگیری از شیوع بیشتر بیمای کووید19 گرفته شد.

کوروش صابری با بیان اینکه مناطق گردشگری دیگری مانند چشمه ناز ونک و چشمه بابازرنگ کمه نیز مسدود شده اند، اضافه کرد: علاوه بر این مناطق، مکان های زیارتی و مذهبی مانند امامزاده زید ابن علی و سلطان ابراهیم(ع) نیز بسته شد.

وی با ابراز تاسف از تجمع زیاد مسافران در روزهای گذشته در این شهرستان، توضیح داد: بیشتر این مسافران از مرکز استان و شهرستان های همجوار وارد سمیرم شده اند.

شهردار سمیرم گفت: پلیس راهور طبق مصوبه ستاد پیگیری از کرونا، ورودی های شهرستان را کنترل و رانندگان را به سمت کمربندی این شهر هدایت می نماید.

صابری از عموم مردم دیگر شهرستان ها و بویژه شهر اصفهان و شهرضا خواست به سمیرم مسافرت ننمایند و در رابطه به کنترل و پیشگیری از این ویروس جدید مسوولان را کمک دهند.

وی یادآور شد: گندزدایی و صدعفونی کردن نقاط پرتردد و مرکزی شهرها و روستاها، همه روزه توسط شهرداری ها و دهکمک ها در حال اجرا است.

شهردار سمیرم با درخواست از خانه مسافرها و صاحبان این مکان ها برای اجاره ندادن خانه به مسافران تاکید نمود: هر اقدام و عملی که سلامت جسمی و امنیت روانی مردم را به خطر بیندازد با آن برخورد قانونی و قضایی خواهد شد.

صابری بار دیگر از مردم سمیرم و سایر مناطق خواست این بیماری را جدی بگیرند و نکات بهداشتی و سایر مواردی را که مسوولان وزارت بهداشت و درمان اعلام و اطلاع رسانی می نمایند، رعایت نمایند.

ارائه توصیه های بهداشتی به مردم مبنی بر ماندن در منزل و رعایت نکات بهداشتی، تعطیلی مراسم جشن و ازدواج، آیین های اعتکاف و همچنین نمازهای آدینه و جماعت در مساجد شهرها و و روستاهای این شهرستان از دیگر مصوبه های این ستاد بوده است.

تنها یک بیمار میانسال مبتلا به کووید-19 در سمیرم بستری شده بود که روز گذشته بعد از بهبود از بیمارستان سیدالشهدا(ع) این شهر مرخص شده است.

همچنین دکتر حجت الله تنهایی مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرضا نیز با تایید مرگ یک دختر جوان با سابقه دیابت و بر اثر ابتلا به کووید 19 گفت: تا به امروز آزمایش ابتلا به کرونای هفت نفر در این شهرستان مثبت بوده است.

شهرستان کوهستانی و معتدل سمیرم در ضلع شمالی دنا و زاگرس میانی، دارای یکصد هزار جمعیت است که در جنوب اصفهان، شمال یاسوج، شرق اقلید و آباده استان فارس و غرب لُردگان استان چهارمحال و بختکمک واقع است.

شهرضا و سمیرم به ترتیب در 70 و 160 کیلومتری جنوب اصفهان واقع شده اند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران آبشار سمیرم بسته شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران آبشار سمیرم بسته شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید