ترامپ بازنشر توییتی با محتوای نژادپرستانه را حذف کرد

به گزارش اسپند دود کن، در پی انتقاد از محتوای نژادپرستانه یک توییت که از طریق دونالد ترامپ بازنشر شده بود، رییس جمهوری آمریکا آن را حذف کرد.

ترامپ بازنشر توییتی با محتوای نژادپرستانه را حذف کرد

به گزارش اسپند دود کن، در این توییت، فیلمی منتشر شد که صحنه تقابل لفظی تعدادی از طرفداران و مخالفان دونالد ترامپ در یک مجمتع بازنشستگان در ایالت فلوریدا را نشان می داد و فردی که طرفدار رئیس جمهوری آمریکاست در آن فریاد می زد: قدرت سفیدپوستان.

این شعار کاربرد نژادپرستانه دارد و تیم اسکات، سناتور جمهوری خواه آمریکایی که سیاه پوست است، آن را توهین آمیز دانسته بود. اسکات بازنشر این فیلم به دست ترامپ را غیرقابل دفاع بیان کرد و خواستار حذف آن شد.

جاد دییر، از سخنگویان کاخ سفید در واکنش به انتقادها مدعی شد ترامپ متوجه این جمله نشده بود و آن چه به چشم او آمده بود، اشتیاق زیاد طرفداران بی شمارش بود.

ترامپ در بازنشر فیلمی که بعدا حذف کرد، از طرفدارانش در مجمتع بازشستگان ویلجز در شمال شرقی شهر اورلاندو تشکر نموده و نوشته بود: دموکرات های بی عمل چپ افراطی در پاییز (انتخابات ریاست جمهوری) سقوط خواهند کرد.

در فیلم حذف شده، یک طرفدار ترامپ در پاسخ به کسانی که او را نژادپرست می خواندند، با مشت گره نموده پاسخ می داد: قدرت سفیدپوستان.

به گزارش بی بی سی، این فرد به همراه گروهی دیگر از طرفداران ترامپ در یک تجمع انتخاباتی شرکت نموده بودند. گروهی از مخالفان ترامپ هم با نازی و نژادپرست خواندن این افراد، علیه آن ها شعار می دادند.

این نخستین بار نیست که دونالد ترامپ به انتشار مطالبی با محتوای نژادپرستانه در شبکه های اجتماعی متهم می گردد. او به تازگی در یک سخنرانی انتخاباتی برای اشاره به بیماری کووید-19 از عنوان کنگ فلو استفاده کرد که برگفته از نام ورزش چینی کنگ فو و واژه انگلیسی فلو به معنی سرماخوردگی است.

سخنگوی کاخ سفید با رد نژادپرستانه بودن این واژه، آن را اشاره به منشا این بیماری دانست که کشور چین است.

ترامپ همچنین در واکنش به تظاهرات نژادی اجرا شده پس از مرگ جورج فلوید که در مواردی با تخریب و غارتگری همراه شد، در توییتر نوشت: وقتی غارتگری شروع می گردد، تیراندازی هم از پی آن می آید.

منتقدان ترامپ گفتند این جمله به یادآورنده سخنان رییس پلیس میامی در زمان اعتراض های نژادی دهه 1960 در آمریکاست و توییتر محدودیت هایی را برای این نوشته ترامپ وضع کرد و آن را برخلاف سیاست های خود درباره پرهیز از خشونت دانست.

نظرسنجی جدیدی که شنبه از طریق شبکه خبری سی بی اس منتشر شد، نشان می دهد که 60 درصد از پاسخ دهندگان از نحوه واکنش دونالد ترامپ به اعتراض های نژادی اخیر رضایت ندارند. نیمی از پاسخ دهندگان هم گفته اند ترامپ نتوانسته است درک مناسبی را از نگرانی معترضان به نمایش بگذارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "ترامپ بازنشر توییتی با محتوای نژادپرستانه را حذف کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ بازنشر توییتی با محتوای نژادپرستانه را حذف کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید