آخرین خبرها از بخشودگی های مالیاتی، افزایش درآمدهای مشمول مالیات

به گزارش اسپند دود کن، رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور گفت: سقف درآمد مشمول مالیات بنگاه های کوچک برای اشخاص حقیقی از 100 به 200 میلیون تومان و حقوقی از 300 به 500 میلیون تومان افزایش خواهد یافت.

آخرین خبرها از بخشودگی های مالیاتی، افزایش درآمدهای مشمول مالیات

به گزارش اسپند دود کن، امیدعلی پارسا درباره کمک سازمان امور اقتصادیاتی به اصنافی که از شرایط فعلی کشور در اثر شیوع کرونا آسیب دیده اند، گفت: فشار سنگین شرایط فعلی بر دوش اصناف و کسب و کار را نمی توان نادیده گرفت، به این دلیل ما معتقدیم نظام دریافت اقتصادیات هم باید مطابق با توان پرداخت صنوف تغییر یابد.

وی ادامه داد: در راستای اعمال تغییرات نظام پرداخت اقتصادیات از سوی اصناف، تا آنجا که در اختیار سازمان امور اقتصادیاتی بود اعمال نظر و دستور دادیم و بخش دیگر که از اختیارات ما خارج بود به شورای عالی هماهنگی اقتصادی ارجاع دادیم و امیدواریم که در جلسه سران قوا مجوز اعمال تغییرات داده شود.

پارسا که در یک برنامه تلویزیونی سخن می گفت، اظهار کرد: بحث هیات های حل اختلاف در سال 1398 برای اشخاص حقیقی تعطیل اعلام شده و اشخاص حقوقی را هم به مدیران کل امور اقتصادیاتی استان ها واگذار کردیم تا متناسب با شرایط تصمیم مقتضی بگیرند. این بدان معناست که رسیدگی به پرونده های اقتصادیاتی به سال 99 موکول می شود.

وی درباره بخشودگی اقتصادیاتی برای جرایم قابل بخشش هم گفت: این بخشودگی ها تا پایان اسفند در بخش تولید 90 درصد و دربخش خدمات 80 درصد بود، اما در شرایط فعلی این بخشودگی ها سه ماه تمدید شده است. همچنین اوراقی را که قطعیت آنها از 12 بهمن به بعد به قطعیت می رسند مشمول 100 درصد بخشودگی تا پایان خرداد 99 خواهند شد.

پارسا همچنین از قطعی شدن تسهیلات به بنگاه های کوچک خبر داد و افزود: برای اشخاص حقیقی از 100 میلیون تومان به 200 میلیون تومان افزایش خواهد یافت و دیگر نیازی هم به استعلام اقتصادیاتی نخواهد بود. برای اشخاص حقوقی هم میزان تسهیلات از 300 به 500 میلیون تومان افزایش خواهد یافت و این ارقام از شنبه ابلاغ خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "آخرین خبرها از بخشودگی های مالیاتی، افزایش درآمدهای مشمول مالیات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین خبرها از بخشودگی های مالیاتی، افزایش درآمدهای مشمول مالیات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید